Андрушівка Четвер, 16.05.2024, 03:35

Андрушівка кримінальна [20]
Кримінальне життя м. Андрушівка та Андрушівського району
Запитуйте - відповідаємо [20]
Консультації, відповіді на запитання жителів міста Андрушівка та Андрушівського району
Вітання, поздоровлення, оголошення [8]
Вітання, поздоровлення, оголошення жителів м. Андрушівка та Андрушівського району
Супутникове телебачення в Андрушівці [29]
Корисні поради, відповіді на запитання користувачів супутникового телебачення в м. Андрушівка та Андрушівському районі
Народна творчість Андрушівчан [2]
Вірші, поеми, оповідання, народна творчість Андрушівчан та жителів Андрушівського району
Геральдика [4]
Геральдика м. Андрушівка та Андрушівського району
ДАІ інформує [2]
Інформує ДАІ Андрушівського району
Відео Андрушівка [22]
Відеороліки, відеосюжети, відеорепортажі про Андрушівку та Андрушівський район
Карти м. Андрушівки та району [8]
Географічні карти м. Андрушівка та Андрушівського району
Андрушівська влада [52]
Інформація органів державної влади м. Андрушівка та Андрушівського району
Економіка Андрушівського району [17]
Бізнес і підприємства м. Андрушівка та Андрушівського району
Проект Андрушівка Онлайн [7]
Інформація про проект Андрушівка Онлайн
Організації і підприємства м. Андрушівка та Андрушівського району [47]
Організації, підприємства та установи всіх форм власності м. Андрушівка та Андрушівського району

Головна » Статті » Андрушівка » Історія Андрушівки та району

У категорії матеріалів: 75
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Але пішла чутка, що здалеку на руську землю котяться татарські вози з грізними воїнами, які вбивають людей, знищують їх оселі, сіють за собою лихо. Зненацька налетіли вороги на село. Курявою вкрилась «Широка долина». Хоч завойовників було небагато, але вони були жорстокі і зголоднілі. Як сарана вони... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 1365 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

Івниця до 1923 року входила до складу Котельнянської волості Житомирського повіту. Село розташоване на берегах річки Ів’янка (притока р.Тетерів) за 23 км на північ від районного центру та за 4 км від залізничної станції Степок. Відоме з 1584 року. Спочатку село належало українській шляхетській родин... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 892 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

По обидва береги невеликої річки люди виявили білу і червону глину. Дуже гарна була глина, використовували її і на будівництво, і на біління хат, і на виготовлення посуду та іграшок. Тому це поселення так і називали: Глинівці. Глинівці - село Андрушівського району. До 1923 року було в складі Коднянс... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 799 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

Відомо, що на горі, яка й досі піднімається серед рівнин, стояв красивий і величний замок князя Ярополка. Владика часто сюди повертався з походів, бо дуже любив цю місцевість. Багато походів зробив князь. Чимало воїнів мав у себе в дружині - хоробрих, дужих богатирів. Та найбільше князь любив людей,... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 595 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

Поселення знаходилось поблизу границь, але його захищали рукотворні Змієві вали. При надходженні звістки про напад ворогів, у цьому поселенні негайно збиралися на березі річки Унави, на підвищенні, де беруть початок річки Ірпінь і Здвиж, старійшини навколишніх поселень на раду. Вони вирішували, де п... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 703 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

Колись у давнину проживав у цих краях гарний козак Кирило, а вдома його називали ніжно -Крилівко. Хлопець був вродливим і не одна дівчина заглядалася на нього, та лише одну покохав він - дочку пана Омського Орисю. Пан не зважав на це, і віддав дочку заміж за панича з сусіднього села. У відчаї Крилів... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 716 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

З роками місце, де стояла корчма назвали Корчмищем, а разом з тим і поселення, яке тут незабаром виникло. Знаходиться село за 3 км від Яропович, біля рівчака Бродок, що впадає в Ів’янку і в Тетерів. Жителів села було в 1864 році 633 чоловіки. Землі - 734 десятин. Маєток належав рідним сестрам Іванов... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 721 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

В часи Київської Русі городищами звалися поселення, укріплені валами і ровами. Багато їх було спалено, зруйновано і знищено нападами кочівників. Не дивно, що після монголо-татарської навали зруйновані поселення, пожарища та руїни звалися городищами. На цих місцях зводилися нові поселення, а їх назив... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 568 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

На землях, де тепер знаходиться село, були озера, в яких водилась риба - минька. Коли на цих землях заснувались поселення, його назвали Миньківці. * Існує й інша легенда: ніби після панщини селянин Минька добув шмат землі, збудував хутір і став тут жити з родиною. А як помер він, його родина продовж... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 786 | Додав: master | Дата: 31.07.2006

Кажуть, що на землях, де нині розташоване село, жив заможний селянин Заруба. Він був добрим господарем і допомагав односельчанам. Після його смерті село почали називати Зарубинці. 2. Розповідають, що це діялось ще дуже давно, коли люди жили ще племенами. У дрімучих лісах поселились сміливі, волелюбн... читать подробнее >>>
Історія Андрушівки та району | Переглядів: 784 | Додав: master | Дата: 31.07.2006