Андрушівка Четвер, 02.05.2024, 09:20
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Реклама
Місце для оголошень...

Категорії розділу
Андрушівщина сьогодні [140]
Основні події в м. Андрушівка та Андрушівському району
Історія Андрушівки та району [75]
Історія м. Андрушівка та Андрушівського району
Видатні земляки Андрушівки [25]
Видатні земляки м. Андрушівка та Андрушівського району
Андрушівка кримінальна [20]
Кримінальне життя м. Андрушівка та Андрушівського району
Запитуйте - відповідаємо [20]
Консультації, відповіді на запитання жителів міста Андрушівка та Андрушівського району
Вітання, поздоровлення, оголошення [8]
Вітання, поздоровлення, оголошення жителів м. Андрушівка та Андрушівського району
Супутникове телебачення в Андрушівці [29]
Корисні поради, відповіді на запитання користувачів супутникового телебачення в м. Андрушівка та Андрушівському районі
Народна творчість Андрушівчан [2]
Вірші, поеми, оповідання, народна творчість Андрушівчан та жителів Андрушівського району
Геральдика [4]
Геральдика м. Андрушівка та Андрушівського району
ДАІ інформує [2]
Інформує ДАІ Андрушівського району
Відео Андрушівка [22]
Відеороліки, відеосюжети, відеорепортажі про Андрушівку та Андрушівський район
Карти м. Андрушівки та району [8]
Географічні карти м. Андрушівка та Андрушівського району
Андрушівська влада [52]
Інформація органів державної влади м. Андрушівка та Андрушівського району
Економіка Андрушівського району [17]
Бізнес і підприємства м. Андрушівка та Андрушівського району
Проект Андрушівка Онлайн [7]
Інформація про проект Андрушівка Онлайн
Організації і підприємства м. Андрушівка та Андрушівського району [47]
Організації, підприємства та установи всіх форм власності м. Андрушівка та Андрушівського району

Теги
дошка оголошень андрушівки, погода м андрушівка, парк андрушевка, погода андрушівка, родина терещенків в андрушівці, нерухомість андрушівки, створити сайт в андрушівці, фк фортуна андрушівка, новини андрушівки, бердичів андрушівка, карти андрушівки, знайомства в андрушівці, андрушівка вулиці, буревісник андрушівка, фотограф андрушівка, відеозйомка андрушівка, андрушівка школа, новини андрушівщини, садиба терещенка андрушівка, архів фотографій андрушівки, організації андрушівки, andrushevka, фотобанк андрушівки, андрушівська міська рада, рекламні оголошення в андрушівці, ремонт комп'ютерів в андрушівці, фото андрушівки, андрушівка сьогодні, таксі андрушівка, андрушівка чайка

Пошук

Форма входу

Головна » Статті » Андрушівка » Андрушівська влада

Відділ культури Андрушівської райдержадміністрації
Для задоволення духовних та культурних потреб населення в районі діє 35 клубних та 36 бібліотечних установ, з них 33 клубних закладів та 34 бібліотек у сільській місцевості. Працює школа мистецтв та 2 філіали в селищі Червоне та Новоівницьке. В 2008 році до державних установ передано будинок культури військової частини А – 1912 в селищі Новоівницьке.
В районі діє 161 клубних формувань, 9 з яких любительські об’єднання та клуби за інтересами: “З піснею по життю” с. Іванків, “Чарівниця” с. Яроповичі, “Затишок” с. Мостове, “Господарочка” с. Нехворощ, “Два кольори” с. Волиця, “Я+Ти” с. Ст. Котельня, “Ластівка” с. Зарубенці, “Сім’я” с. Міньківці, “Пилипиха” с. Гарапівка. В формуваннях задіяно 1282 учасників, з них 68 угрупувань для дітей, в яких приймає участь 557 дітей.
Почесні звання “народний”, (“зразковий”) носять 5 колективів районного будинку культури та два сільські колективи :
- народний ансамбль пісні і танцю “Криниченька”- (диригент В.А.Гонзецький, хормейстер Н.О.Постернак, балетмейстер С.В.Барановська). Ансамбль пісні і танцю “Криниченька”створено в 1988 році. Колектив підтримує творчі зв?язки з колективами Житомирщини, Росії, та Білорусії, він дипломант ІІ Всеукраїнського фестивалю народної хореографії ім. П.Вірського 2006-2007 р., приймав участь та став переможцем в заключному концерті переможців фестивалю в м.Києві. Колектив зайняв ІІ місце в обласному фестивалі хорового мистецтва “Мамина вишня”, присвяченого пам”яті Народного артиста України А.Пашкевича.
- ансамбль троїстих музик “Веселі музики”- (керівник В.А.Гонзецький). Колектив здобув перше місце в Міжнародному фольклорному фестивалі “Український коровай” під час проведення “Сорочинської ярмарки” та в Міжнародному фольклорному фестивалі “Грай гармонь” в місті Миколаєві (2005 рік). В 2006 році на Всеукраїнському фестивалі “Чумацький шлях” м.Каховка, колектив здобув І місце. Ансамбль приймав участь у Форумі державних службовців, отримав поліську відзнаку “Срібна вежа” м.Житомир, був учасником фестивалю гармоністів Поліського регіону Республіки Білорусь “Грай гармонь”; - фольклорний колектив “Молодички”- (керівник В.Ф.Рожко). Колектив – лауреат Всеукраїнського фестивалю народної творчості в м. Києві 1999, 2001, 2005 років. Учасник Всеукраїнського свята “Берегиня” м. Коростишів, Міжнародного літературно-мистецького свята “Лесині джерела” м.Новоград–Волинськ. Дипломант 7-го Словянського фольклорного фестивалю “Коляда - 2001” м.Житомир, 1-го Міжнародного фестивалю фольклору та етнографії “Родослав”, м.Івано-Франківськ 2001 року, Міжнародного фольклорного фестивалю “Сила України” – м.Запоріжжя 2005 року, був учасником в закритті Року України в місті Торунь (Польша), та в Міжнародному фестивалі фольклору “Берегиня” м. Луцьк;
- аматорський духовий оркестр керівник – (керівник Е.Ф.Шпакович). Духовий оркестр постійно приймає участь в обласному святі духової музики та в оглядах – конкурсах духових оркестрів 2006р - м.Володарськ-Волинський – ІІ місце, 2007 р –
м. Бердичів – ІІ місце, 2008 р – м.Володарськ-Волинський – ІІ місце;
- гурт “Джерело” – (керівник Ю.А. Палій). Колектив не одноразово приймав участь в оглядах-конкурсах вокально-інструментальних ансамблів. Здобув призові місця, нагороджений грамотами та дипломами.
- дитячий “зразковий” фольклорний ансамбль “Зернятко” – (керівник І.В. Костюк).
В 2005 році ансамбль “Зернятко” приймав участь в Міжнародному конкурсі дитячого фольклору “Котилася торба” м.Кузнецовськ Рівненської області, в 2007 році приймав участь в обласному конкурсі дитячих фольклорних колективів та декоративно-прикладного мистецтва “Великодні дзвони” на якому здобув ІІ місце. В 2007 році колектив приймав участь в обласному фестивалі “Бабусина пісня” смт.Чуднів; - народний фольклорний ансамбль с. Антопіль – (керівник П.В.Устич). Колектив є дипломантом обласного творчого звіту, учасник Міжнародного літературно-мистецького свята “Лесині джерела” в Новоград-Волинську. Учасниці колективу побували з виступом на Попільнянщині в с.Романівці, продемонстрували свою творчість на Форумі українських іноваційних проектів в Народному домі м.Київ.
- народний хор с. Ст. Котельня – (керівник О.В. Басюк). Неодноразово колектив приймав участь у Міжнародному літературно-мистецькому святі “Лесині джерела” у м.Новоград-Волинському, він є дипломантом районних та обласних оглядів аматорського мистецтва.
В районі живуть і працюють 6 майстрів народної творчості, 3 художники - аматори та 3 вишивальниці.
Протягом минулого року закладами культури району проведено 1933 культурно-мистецьких та тематично-пізнавальних заходів, взято участь в ІХ- му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі молодих виконавців української народної пісні “З народного джерела” в м. Рівне та 6-ти обласних фестивалях.
Майстри народної творчості та фольклорні колективи сіл Антопіль, Зарубенці, представляли Житомирщину на інвестиційному форумі в Українському домі в м. Києві, фольклорний ансамбль “Молодички” був учасником Всеукраїнської виставкової акції “Барвиста Україна” в національному експоцентрі м. Києві.
В серпні місяці проведено регіональний фестиваль слов’янських народів “Роде наш красний”, присвяченого Дню Незалежності України, за участю колективів з братньої Білорусії.
Широкою громадськістю в районі відзначалася 20-річниця діяльності народного ансамблю пісні та танцю “Криниченька”. В ювілейному концерті брали участь кращі професійні та аматорські колективи Житомирщини та ансамбль народної пісні “Ялінка” з м. Єльськ, Гомельської обл., республіки Білорусія.
Щорічно в районі проводиться огляд народної самодіяльної творчості “Полинь світами рідна пісне”, учасниками якого є колективи з кожного села.
Станом на 01 січня 2009 року книжковий фонд районної бібліотеки складає 343. 241. примірників, в тому числі в сільській місцевості 284.110 примірників. Кількість читачів в бібліотеці складає 16.557 чоловік, книговидача за рік становить 332.268 примірників.
За рік книжковий фонд районної бібліотеки поповнено на 2.776 екземплярів на суму 48.762 грн., з них 1.621 екземплярів на суму 25.576 грн. сільських бібліотек. За рік списано бібліотечного фонду 15.677 примірників.
Відділ культури і туризму та бібліотечні працівники стали упорядниками книги пам’яті жертв Голодомору в Андрушівському районі “Голод 1932-33 рр.”, презентація якої відбулася на мітингу Скорботи 22 листопада 2008 року при відкритті пам’ятного знаку жертвам Голодомору в м. Андрушівка.
Районною бібліотекою проведені основні тематично-розважальні заходи: перегляд літератури “Соборність українського духу”, урок історичної пам’яті “Згадаймо юність, що горіла в Крутах” до 90-річниці бою під Крутами, засідання клубу любителів поезії “Берізка”, 70-річчя від дня народження В.Висоцького та зустріч з місцевими поетами “Поезія, музика – доля і душа нороду”, перегляд літератури “Через роки, через віки, ми чуєм голос твій, Тарасе”, бібліографічний огляд літератури “Жінки в історії України”, День пам’яті Чорнобильської трагедїї “Під полиновою зорею”, книжкова виставка “Українська культура: історія та сучасність” до дня слов’янської писемності та культури, урок пам’яті “Доторкнися серцем до подвигу” до Дня Перемоги, година правових знань до Дня Конституції України “Гарантувати право – знати закон”, виставка-калейдоскоп “Моя Україна – єдина і вільна” до Дня Незалежності України, інформаційний круїз “Україна на шляху до Європи”, день Економічної книги, огляд краєзнавчих матеріалів “Тисячі партизанських доріг” до Дня партизанської слави, свято до Всеукраїнсько Дня бібліотек “Світ книги – чисте і невичерпне джерело”, огляд бібліотечної літератури “Слава українського козацтва”, зустріч поколінь до Дня людей похилого віку “Біжать літа, спішать літа”, день пам’яті “Запалю свічу, Україно” до Дня пам’яті жертв Голодомору, урок патріотизму “Для юнака найвища честь – служити Батьківщині”, пізнавальна година “Марія Приймаченко – зірка першої величини”.
З метою збереження і розвитку традиційної народної культури в історичних осередках її побутування, створення оптимальних умов для їх впровадження та функціонування, при сільських бібліотеках створено краєзнавчі куточки.
В 2008 році завершено паспортизацію об’єктів культурної спадщини та оформлено охоронні договори на всі пам’ятки історії та археології, монументального мистецтва.
В районі діє школа мистецтв з двома філіалами: в селищі Червоне та Новоівницьке.В закладі навчається 196 дітей, в тому числі в сільських філіалах – 39. Батьківська плата становить від 10-30 грн. що є середньою в області. За 2008 рік зібрано 44.122 грн. батьківської плати. Щорічно викладачами проводиться районний дитячий пісенний конкурс “Крок до зірок”. Вихованка школи мистецтв Світлана Антонюк (клас викладача О.В.Яремчук) зайняла ІІ місце в УІ Всеукраїнському конкурсі юних композиторів-виконавців. Учениця школи філіалу селища Червоне Маринка Сторощук (клас викладача Н.І.Виставкіної) стала дипломанткою та зайняла 1-ше місце на Всеукраїнському конкурсі молодих виконавців в м. Київ.
В минулому році здійснено капітальний ремонт районного будинку культури. Придбано основних засобів на 106. 0 тис. грн. Проведено капітальний ремонт відділу обслуговування ройонної бібліотеки. Здійснено капітальний ремонт будинків культури сіл Брівки-І та Гальчин.
Категорія: Андрушівська влада | Додав: master (30.09.2009)
Переглядів: 945 | Рейтинг: 0.0/0
Друзі сайту
  • Андрушівка Онлайн
  • Андрушівка фото відео студія
  • Андрушівка блог
  • Андрушівка
  • Андрушівка
  • Андрушівка
  • Знайомства в Андрушівці
  • Андрушівка
  • Андрушівка фото
  • Андрушівка
  • Андрушевка
  • Андрушовка
  • Андрушівка
  • Андрушевка
  • Андрушівка
  • Андрушевка

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright Андрушівка © 2024Конструктор сайтів - uCoz